Tuchel niset drejt Londrës!

Futboll

Tuchel niset drejt Londrës!

Më: 26 janar 2021 Në ora: 16:35
Tuchel niset drejt Londrës!

Sipas informacionit të raportuar nga SporBild, Thomas Tuchel është rrugës për në Londër, ku do të bashkohet me Chelsea me një kontratë 18-mujore (plus opsionin për 12 muaj të tjerë).

Pra, ashtu si pritej, gjermani do të marrë vendin e Frank Lampard në stolin e bluve.

Dhe nesër ai tashmë mund të jetë në stol për ndeshjen kundër Wolverhampton.

Tuchel vjen pas eksperiencës te PSG dhe pikërisht aftësia e tij për të menaxhuar yje dhe super të paguar do të jetë thelbësore edhe te Chelsea.

Largimi i gjermanit nga PSG erdhi për konfliktin që ai pati me drejtorin sportiv Leonardo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat