Arsenali me mungesë të madhe ndaj Southamptonit

Futboll

Arsenali me mungesë të madhe ndaj Southamptonit

Më: 26 janar 2021 Në ora: 16:41
Arsenali me mungesë të madhe ndaj Southamptonit

Java e 20-të në Premierligën angleze do të sjell edhe ndeshjen ndërmjet Southamptonit dhe Arsenalit.

Dy skuadrat u takuan ditë më parë në kuadër të FA Cup, me Southamptonin që triumfoi 1:0 përballë “Gunners”.

Në takimin që zhvillohet sonte trajneri i “Topçinjve” do të përballet me mungesën e sulmuesit, Aubameyang.

Një gjë e tillë është konfirmuar nga klubi londinez. Sulmuesi nga Gaboni do të mungojë për shkaqe familjare.

Vendin e tij pritet ta zë sulmuesi francez, Alexandre Lacazette.

Ballafaqimi ndërmjet Southamptonit dhe Arsenalit fillon nga ora 21:15.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat