Shqiptari drejt Galatasarayt

Futboll

Shqiptari drejt Galatasarayt

Nga: K.Goca Më: 27 janar 2021 Në ora: 13:43
Shqiptari drejt Galatasarayt

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, anëtar i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe ekipit Leeds nga Anglia, ka gjasa të vazhdojë karrierën në gjigantin turk, Galatasaray. 

“Tani, sado që mund të tingëllojë e çuditshme, domethënë që nuk ka gjasa që Alioski nga Premier League të shkojë në Stamboll”, shkruan mes të tjera media maqedone “Sportmedia”.

Sipas mediave turke, Galatasaray ka një mundësi të madhe për këtë transferim për faktin se kjo ofertë është shumë e mirë, që lojtari i Maqedonisë nuk ka nënshkruar ende një kontratë me Leeds United.

“Është e qartë se Premier League është një sfidë, por Alioski në Galatasaray do të kishte një pagë më të lartë”, shkruan më tej. 

Mbetet të shihet se si do të shkojnë gjërat me Alioskin deri në qershor, por nëse ai i thotë "Po" ofertës së re të Leedsit, atëherë gjigandët turk do të mbeten duarbosh, pavarësisht nga dëshirat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat