Chelsea me trajner të ri shënon fitore

Futboll

Chelsea me trajner të ri shënon fitore

Nga: K.G. Më: 31 janar 2021 Në ora: 14:47
Chelsea me trajner të ri shënon fitore

Chelsea me trajner të ri, Thomas Tuchel, ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Burnleyt, në takimin e javës së 21-të të Premier League.

Në minutën e 40-të, Cesar Azpilicueta, i cili brenda 16-shit, me goditje të fortë realizon për 1:0. 

Në minutën e 84-të, Marcos Alonso thellon fitoren në 2:0.

Chelsea ka treguar lojë më të mirë, ndërsa rivali u përpoq maksimalisht por nuk arriti që të befasojë vendasit.

Pas javës së 21-të, Chelsea renditet në vend të shtatë me 33 pikë dhe Burnley i 16-ti me 22 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat