Neymar në dyshim për ndeshjen derbi ndaj Marseille

Futboll

Neymar në dyshim për ndeshjen derbi ndaj Marseille

Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 14:26
Neymar

Neymar nuk ishte i pranishëm në seancën stërvitore të PSG këtë të shtunë në mëngjes.

Në prag të udhëtimit për në Ile-de-France në Marseille, Marco Verratti dhe Marquinhos ishin të pranishëm ndërsa Abdou Diallo dhe Ander Herrera nuk u stërvitën me ekipin.

Një ditë pas ditëlindjes së tij, Neymar nuk ishte i pranishëm me pjesën tjetër të ekipit për stërvitje. Braziliani vuan nga gastroenteriti.

Gjendja e tij do të vlerësohet në orët e ardhshme, por tani është e pasigurt nëse do të jetë i gatshëm për derbin me Marseille.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat