Tottenham pas tri humbjeve, iu kthehet fitoreve 

Futboll

Tottenham pas tri humbjeve, iu kthehet fitoreve 

Nga: K.G. Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 14:50
Tottenham pas tri humbjeve, iu kthehet fitoreve 

Tottenham këndellet më në fund, pas tri humbjeve iu kthehet fitoreve në Premier League.

Spursat shënuan fitore me rezultat 2:0 ndaj West Bromwich-it. Kreatorë të fitores janë futbollistët Harry Kane dhe Son Heung-Min, të cilët shënuan në minutën e 54-të përkatësisht 58-tën. 

Tottenham arkëton te pikë të rëndësishme dhe që shpresojnë se do të vazhdojnë me fitore edhe në takimet e radhës. 

Tottenham renditet në vend të shtatë me 36 pikë pas 23 jave, ndërsa West Bromwich është i parafundit (i19-ti) me 12 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat