Monaco e Marseille kalojnë në rrethin tjetër

Futboll

Monaco e Marseille kalojnë në rrethin tjetër

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 18:54
Monaco e Marseille kalojnë në rrethin tjetër

Monaco ka siguruar kalimin në fazën e 1/16-ave të Kupës së Francës, pasi triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Grenoble.

Skuadrës nga principata franceze i mjaftoi një gol i sulmuesit malazez Stefan Jovetiç në minutën e 36’ për të avancuar në turin tjetër.

Bëri detyrën edhe klubi i Marseille, që triumfoi me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Auxurre. Dario Benedetto dhe Dieng shënuan për Marseille në pjesën e dytë dhe vulosën kualifikimin e skuadrës.

Zhgënjen sërish Nantes, që ndonëse shkarkoi trajnerin Domenech, u mposht me shifrat 2-4 nga Lens dhe i dha lamtumirën Kupës së Francës. Ndërkohë Toulouse dhe Montpellier ia dolën të triumfojnë të dyja 0-2 në transfertat përkatëse ndaj Srasbourg dhe Bordeaux, për të kaluar në turin tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat