Fazliji shënon autogol në Zvicër

Futboll

Fazliji shënon autogol në Zvicër

Nga: Kemajl Goca Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 20:22
Fazliji shënon autogol në Zvicër

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Betim Fazliji, shënon autogol. Ai me skuadrën e tij, St. Gallen, si mysafirë u ndanë baras (2:2) me Servetten. 

Servette ka pasur edhe një rast të qind për qindtë në minutën e 24-të, por Kyei dështoi nga penalltia. 

Për Servetten shënuan Kyei (20') dhe Fazliji (60'-autogol), ndërsa Stillhart  (7') e Guillemenot (48') për St. Gallenin. 

Fazliji u paraqit standard për St. Gallenin dhe Kastrioti Imeri nga minuta e 79-të për Servetten.

Kjo ishte ndeshje e mbetur e javës së 15-të në elitën e futbollit zviceran, ndërsa St. Gallen është në pozitën e pestë me 24 pikë sa ka edhe Servette një pozitë më poshtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat