Koeman i del në mbrojtje Neymarit

Futboll

Koeman i del në mbrojtje Neymarit

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 15:06
Neymar

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, është i zhgënjyer që Neymar do të mungojë në takimin e Ligës së Kampionëve mes Barçës dhe Paris Saint-Germain të martën, për shkak të lëndimit.

Ylli brazilian pësoi lëndim në një ndeshje kundër Caen dhe si pasojë do të mungojë rreth një muaj.

Koeman i ka dalë në mbrojtje brazilianit duke bërë thirrje që gjyqtarët t’i mbrojnë lojtarët nga ndërhyrjet e ashpra të kundërshtarëve.

“Një lojtar të tillë duhet ta mbrosh”, tha Koeman kur u pyet për Neymarin në një konferencë për media.

“Lojtarë si Neymar, Messi dhe Cristiano Ronaldo duhet t’i mbrosh, sepse ata janë lojtarë që na e mundësojnë ta shijojmë lojën. Gjyqtarët duhet t’i mbrojnë ata, ede pse në këtë sport ekziston kontakti”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat