Favoritët për ta fituar Champions League

Futboll

Favoritët për ta fituar Champions League

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 18:51
Favoritët për ta fituar Champions League

Ditën e sotme rikthehet Champions League, ku do të luhen dy ndeshje për fazën e 1/8-ve, Barcelona-PSG dhe Leipzig-Liverpool.

Tashmë që skuadrat e këtij kompeticioni do të rikthehen në fushë, të shumtë janë ata që mundohen të gjejnë favoritët për të fituar trofeun në fund.

Së fundmi ka qenë “FiveThirtyEight”, që në bazë të statistikave të këtij sezoni, ka treguar skuadrat favorite për trofeun.

Manchester City shihet si skuadra me më shumë mundësi për të fituar Ligën e Kampioneve në fund, me 37%, ndërsa për çudi pas skuadrës së Guardiolës është Barcelona favorite me 13%, ndërsa kampionët e sezonit të kaluar, Bayerni, renditen të tretët me 11%.

Pas tyre vijnë Liverpooli me 7%, Real Madridi me 6% e kështu me radhë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat