Frikë, lojtarit i bie të fikët

Futboll

Frikë, lojtarit i bie të fikët

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 19:31
Frikë, lojtarit i bie të fikët

Një episod i frikshëm ka ndodhur ditën e sotme në sfidën e Serie B mes Ascolit dhe Salernitanas.

Një lojtar i ekipit mik, vetëm pak minuta pasi zbriti në fushë ra pa ndjenja, duke i trembur të gjithë.

Bëhet fjalë për Patryk Dziczek, të cilit iu shpëtua jeta nga shokët e ekipit.

Pikërisht këta të fundit ndërhynë me shpejtësi për fat të mirë dhe gjithçka shkoi mirë.

Lojtari u transportua menjëherë nga ambulanca drejt spitalit më të afërt dhe tashmë ndodhet në gjendje më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat