Argjentinasi debuton në Argjentinë 31 vjeç!

Futboll

Argjentinasi debuton në Argjentinë 31 vjeç!

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 22:30
Argjentinasi debuton në Argjentinë 31 vjeç!

Tetë vite më parë, në derbin e vitit 2013 mes Interit dhe Milanit gjithçka mbyllej në baraspeshë 1:1 dhe këtë barazim e vendoste një emër shumë pak i njohur.

Bëhet fjalë për Schelotton, i cili luajti për shumë pak kohë tek Interi, ku të vetmin gol me fanellën zikaltër e shënoi në derbin ndaj Milanit. Pikërisht Schelotto ka një histori të çuditshme, pasi tashmë në moshën 31-vjeçare ka debutuar për herë të parë në Argjentinë.

Po, po e lexuat mirë, një futbollist argjentinas që debuton në Argjentinë në moshën 31-vjeçare.

Schelotto nuk kishte luajtur asnjëherë më parë në vendin e tij, deri sa debutoi në sfidën Racing Club-Aldosvivi.

Schelotto ka firmosur në fillim të muajit shkurt për 2 vite e gjysmë me Racing Avellaneda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat