Martinez do të bëhet më i miri në botë

Futboll

Martinez do të bëhet më i miri në botë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 16:56
Martinez do të bëhet më i miri në botë

Fabio Radaelli , një ish skaut i Racing Avellaneda, ishte i pari që zbuloi potencialin e Lautaro Martinez kur ai luante për Bahia Blanca dhe nuk kishte mbushur ende 17 vjeç.

Së fundmi, Radaelli ka folur për “Tutto Sport” ku është shprehur se Martinez do të bëhet më i miri në botë dhe se tek Inter ai është në vendin prefekt.

"Pa dyshim që Lautaro mund të bëhet më i miri në botë në rolin e tij.

Është vetëm 23-vjeçar dhe tashmë është një nga sulmuesit më të mirë në Europë. Për ne argjentinasit është “pyka” e dekadës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat