Probleme për Romën, Dzeko do humbasë tre ndeshje

Futboll

Probleme për Romën, Dzeko do humbasë tre ndeshje

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 18:27
Edin Dzeko

Roma do të jetë pa sulmuesin e saj, Edin Dzeko për tre ndeshjet e ardhshme.

AS Roma ka marrë lajmin e keq se kapiteni, Edin Dzeko, ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Bragas në Europa League.

Dzeko doli nga loja në pjesën e dytë, shkaku i problemeve fizike por pas ekzaminimeve mjekësore është mësuar se boshnjaku ka pësuar lëndim të shkallës së parë në pulpën e këmbës së majtë.

Dzeko do jetë jashtë gjatë dy javëve të ardhshme.

Ndeshjet të cilat do të mungojë ai janë, Milan, Fiorentina dhe Genoa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat