Tare: Objektivi ynë mbetet kampionati

Futboll

Tare: Objektivi ynë mbetet kampionati

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 22:23
Igli Tare

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka folur për objektivin e klubit.

Tare ka folur për mbarëvajtjen e formës së skuadrës, ku Lazio tani u mposht nga Bayerni në Ligën e Kampionëve dhe nga Bologna në Serie A.

Ai duke folur për “SkySport” u shpreh optimist.

“Më shumë sesa që jemi të mllefosur, jemi të vetëdijshëm që objektivi ynë primar mbetet kampionati i Serie A”, tha ai.

“Pastaj paraqitjet në Ligën e Kampionëve. Duhet ta harrojmë këtë humbje që n aka mësuar shumë gjëra”, tha Tare.

Lazio pësoi humbje nga Bologna në kuadër të xhiros së 24-të të Serie A, tani “Biancocielestët” duhet të fitojnë sa më shumë pike në mënyrë që të kualifikohen për Ligën e Kampionëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat