Koeman tregon se pse Griezmann nuk luajti kundër Sevillës

Futboll

Koeman tregon se pse Griezmann nuk luajti kundër Sevillës

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 07:07
Koeman

Barcelona arriti fitore kundër Sevillës me rezultat 2:0.

Mirëpo, në këtë ndeshje nuk luajti fare Antoine Griezmann, duke ngjallur kështu dyshime tek tifozët katalunas.

Sipas trajnerit, Koeman futbollisti nuk u inkuadrua në lojë për shkak që vendosi të ndryshojë sistemin dhe jo se ishte i dënuar apo diçka e tillë.

“Ky nuk është një mesazh. Ne vendosëm të ndryshojmë sistemin. Për t’i dhënë thellësi ekipit, ne vendosëm Dembelen. Në 1-0, ne i thamë vetes që pranë Leos na duhej një lojtar më i shpejtë se Griezmann. Nuk është një dënim. Ne gjithmonë jemi duke kërkuar më të mirën për ekipin“, tha Koeman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat