Liverpooli vendos për të ardhmen e Shaqirit

Futboll

Liverpooli vendos për të ardhmen e Shaqirit

Më: 1 mars 2021 Në ora: 22:04
Xherdan Shaqiri

Sulmuesi Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli në verë, teksa tashmë edhe klubi ka marrë vendimin për lojtarin.

Drejtuesit i kanë vendosur çmimin lojtarit dhe nëse vjen ndonjë ofertë mbi 20 milionë euro, atëherë do ta pranonin.

Shaqiri është pjesë e Liverpoolit nga viti 2018, kur të kuqtë e afruan për 13 milionë euro, pasi kishte shkëlqyer me Zvicrën në Botëror.

Shumë skuadra janë vënë në gjurmët e Shaqirit dhe kërkojnë ta kenë pjesë të tyre për sezonin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat