Neymar do ta humbë edhe përballjen e dytë me Messit

Futboll

Neymar do ta humbë edhe përballjen e dytë me Messit

Më: 1 mars 2021 Në ora: 22:54
Neymar

Më 10 shkurt PSG fitoi ndaj Caen në Kupës, por u përball me dëmtimin e Neymar. Braziliani pësoi një tërheqje muskulore në kofshën e majtë dhe iu desh të lërë fushën gjatë ndeshjes.

Pas ekzaminimeve mjekët dhanë një afat prej 1 muaji për rikuperimin e brazilianit, që përkon pikërisht në ditën e ndeshjes së dytë ndaj Barcelonës, 10 mars.

Megjithatë nga Franca raportojnë se Neymar nuk do të jetë i gatshëm për atë ndeshje. Një lajm i keq për brazilianin, i cili kishte shumë dëshirë të përballej edhe një herë me Messin.

PSG nga ana tjetër ka fituar 1-4 në “Camp Nou” dhe nuk ia ka shumë nevojën brazilianit. Do i duhet vetëm administrim i mirë i ndeshjes, për të mos humbur me 4 gola diferencë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat