​Manchester City-Wolverhampton, formacionet e mundshme

Futboll

​Manchester City-Wolverhampton, formacionet e mundshme

Më: 2 mars 2021 Në ora: 10:55
​Manchester City-Wolverhampton, formacionet e mundshme

Manchester City do të kërkojë të ikë 15 pikë larg nga vendi i dytë, pasi sot presin në shtëpi skuadrën e Wolverhampton.

Manchester City pas 26-të ndeshjeve kryeson tabelën me 62 pikë, ku ka regjistruar 19-të fitore, pesë barazime dhe vetëm dy humbje.

Në anën tjetër, skuadra e Wolves pas 26-të xhirosh ka nëntë fitore, shtatë barazime dhe dhjetë humbje, duke u pozicionuar në vendin e dymbëdhjetë, me gjithsej 34 pikë.

“Qytetasit”, që kanë fituar në 20-të ndeshjet e fundit radhazi, do të rikthehen nga fitorja 2:1 kundër West Ham United. Kurse, Wolves do të hynë në këtë ndeshje nga barazimi me Newcastle 1:1, përcjell KosovaPress.

Mungesa e vetme te skuadra e Guardiolas është mbrojtësi Nathan Ake. Ndërsa, te Wolverhampton do të mungojnë Fernando Marcal, Willy Boly, Raul Jimenez dhe Daniel Podence.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave i gjeni të bashkangjitura më poshtë.

Manchester City (4-3-3): Ederson; Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Bernardo, Sterling, Foden

Wolverhampton (3-4-3): Patricio; Dendoncker, Coady, Saiss; Semedo, Neves, Moutinho, Jonny; Traore, Willian Jose, Neto

21:00 Manchester City (1) – Wolverhampton (12) (Stadiumi Etihad)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat