​Abraham i gatshëm të largohet nga Chelsea

Futboll

​Abraham i gatshëm të largohet nga Chelsea

Më: 2 mars 2021 Në ora: 14:57
Tammy Abraham

23 vjeçari mund të mos jetë më në planet e “Bluve” nga vera e ardhshme.

Siç vazhdohet të raportohet që Chelsea dëshiron ta transferojë sulmuesin e Dortmund Erling Haaland, po ashtu tani raportimet se Tammy Abraham është drejt largimit nga “Blutë” e Londrës veçse vazhdojnë të rriten, raporton “The Telegraph”.

Nëse Abraham vendos të largohet, dhe Chelsea pranon që ta shesë, klubet që kanë regjistruar interesim për shërbimet e sulmuesit anglez janë West Ham United, Leicester City, Southampton, Brighton dhe Aston Villa.

Abraham ka arritur të shënoj 21 gola për Chelsea-n, brenda dy sezoneve të Premier Ligës angleze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat