Liverpooli mposhtet në derbin e madh anglez

Futboll

Liverpooli mposhtet në derbin e madh anglez

Nga: K.Goca Më: 4 mars 2021 Në ora: 23:09
Mount feston

Kampioni në fuqi anglez, Liverpooli, mbetet duarthatë, duke u mposhtur në "Anfiled" me 1:0 nga Chelsea, në takimin e javës së 29-të të Premier League. 

Futbollisti Xherdan Shaqiri qëndrojë në bankë dhe nuk iu dha rasti asnjë minutë në fushë në fanellën e Liverpoolit. 

Mason Mount me vetëmohim të pashoq nga rreth 15 metra dërgon një goditje të fuqishme dhe në këndin e poshtëm të majtë të portierit Alisson, 0:1.

Chelsea ngritët në vend të katërt me 47 pikë dhe ka 4 më shumë se Liverpooli që është tre pozita më poshtë.

Mbrëmje e keqe për trajnerin Jurgen Klopp, pasi që po e komplikon edhe më shumë punën për katër vendet e para dhe mbrëmje e madhe për trajnerin e Chelseas, Thomas Tuchel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat