Zbulohet fanella e Barcelonës për sezonin 2021/21

Futboll

Zbulohet fanella e Barcelonës për sezonin 2021/21

Më: 5 mars 2021 Në ora: 23:49
Foto ilustruese

Barcelona nuk e di ende nëse Lionel Messi do të ketë të veshur fanellën e sezonit 2021/22, megjithatë ajo tashmë është zbuluar.

Dizajni i ri do të ketë vija vertikale për pjesën më të madhe, megjithëse mbi gjoksin në të djathtë do të ketë një kryq dhe mbi gjoksin në të majtë do të ketë një model tjetër të shiritave vertikalë.

Mëngët do të jenë të kuqe dhe pothuajse nuk ka të verdhë në këtë dizajn, ndryshe nga sezonet e mëparshme. 

Image

Sponsori kryesor do të bëhet edhe një herë nga Rakuten, me Nike markën sportive prapa këtij kompleti.

Dizajni është zbuluar nga Footy Headlines, një specialist në raportimin mbi fanellat e futbollit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat