Motër dhe vëlla debutojnë te Barcelona

Futboll

Motër dhe vëlla debutojnë te Barcelona

Më: 6 mars 2021 Në ora: 18:13
Motër dhe vëlla debutojnë te Barcelona

Një rast vërtet unik në Spanjë, teksa në klubin e Barcelonës kanë debutuar në të njëjtin sezon vëlla e motër.

Fillimisht ishte Oscar Mingueza, i cili debutoi më 29 nëntor të vitit të shkuar me fanellën e Barcelonës.

Pas vëllait 21-vjeçar, ditën e sotme me Barçën ka debutuar edhe Ariadna Mingueza, që u aktivizua në fitoren e ekipit të femrave 0:3 ndaj Santa Teresa. Ariadna është vetëm 17 vjeç dhe është futur në lojë në minutën e 81-të.

Ky është një rast vërtet unik, pasi është e rrallë që të shohësh edhe vëllain edhe motrën të luajnë futboll në nivele të larta dhe me një klub si Barcelona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat