Ibrahimovic me mesazh fantastik: Dështimi s’është e kundërta e suksesit, është pjesë e tij

Futboll

Ibrahimovic me mesazh fantastik: Dështimi s’është e kundërta e suksesit, është pjesë e tij

Më: 7 mars 2021 Në ora: 09:51
Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. 

Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur miq në festival gjatë sezonit, ndërsa të tjerët menduan pse ai ndjeu nevojën për të marrë këtë rol.

Ai kishte qenë duke luajtur arrogantin gjatë gjithë javës, duke bërë shaka se ishte festivali i tij dhe e mori kontrollin e plotë, por kur ai dha këtë monolog natën e fundit, ai u vlerësua si një mesazh i mrekullueshëm.

“Të gjithë e njihnin Zlatanin para këtij festivali, përse erdhi Zlatan këtu? Sepse atij i pëlqejnë sfidat, adrenalina. Nëse nuk e sfidoni veten, nuk mund të fitoni. Kam luajtur 945 ndeshje në karrierën time dhe fitova shumë prej tyre, por jo të gjitha. Kam fituar 11 tituj, por kam humbur edhe disa. Kam fituar shumë trofe, por kam humbur edhe disa. Unë jam Zlatan edhe pa fituar asnjë ndeshje. Unë jam Zlatan kur fitoj dhe kur humbas. Kam shënuar shumë gola, por kam humbur edhe disa. Shume pak. Dështimi nuk është e kundërta e suksesit, është pjesë e suksesit. Të mos bësh asgjë është dështimi më i madh nga të gjithë. Nëse Zlatan mund të bëjë një gabim, edhe ju mund të bëni, gjëja e rëndësishme është të bëni një ndryshim çdo ditë: përpjekje, përkushtim, këmbëngulje, përqendrim. Unë jam në këtë festival për t’ju thënë të gjithëve se në mënyrën tuaj të vogël, ju mund të jeni Zlatan. Faleminderit Italisë, shtëpisë sime të dytë” – tha Zlatan Ibrahimovic.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat