Djali i Igli Tares i shënon Interit

Futboll

Djali i Igli Tares i shënon Interit

Më: 7 mars 2021 Në ora: 16:57
Djali i Igli Tares i shënon Interit

Duket se dita e sotme është e mirë për futbollistët shqiptarë, teksa pas Nedim Bajramit, një tjetër shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës.

Bëhet fjalë për djalin e ish-futbollistit të Kombëtares, Igli Tare, Etien Tare.

Ky i fundit aktivizohet me skuadrën e të rinjve të Lacios, teksa ditën e sotme ka shënuar golin e parë me fanellën e Primaverave, ndaj moshatarëve të Interit.

17-vjeçari shënoi një gol disi me fat në minutën e 58’, teksa pasi topi kishte mbetur më zonë, Tare gjuan me të djathtën, për ta ndalur topin në fundin e rrjetës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat