Bale dhe Kane si të çartur, Tottenham bindshëm 

Futboll

Bale dhe Kane si të çartur, Tottenham bindshëm 

Nga: K.G. Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:05
Bale dhe Kane si të çartur, Tottenham bindshëm 

Dyshja Gareth Bale dhe Harry Kane, sonte treguan lojë të madhe dhe secili shënoi nga dy gola për fitoren bindëse të Tottenhamit, me rezultat 4:1  kundër Crystal Palaces.

Futbollistët  Kanë dhe Bale, ishin të pakapshëm për mbrojtjen rivale.

Për Tottenhamin shënuan Bale (25' e 49'), Kane (52' e 76') dhe për Crystal Palace realizoi Benteke (45+1’). 

Pas 27 jave në Premier League, Tottenham është në vend të 6-të me 45 pikë dhe Crystal Palace renditet i 13-ti me 34 sosh.

Futbollisti Salah i Liverpoolit, i prin listës së shënuesve me 17 gola, pasojnë Kane 16 dhe Fernanandes i Manchester Utd me 16 etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat