Formacionet e mundshme: Dortmund – Sevilla

Futboll

Formacionet e mundshme: Dortmund – Sevilla

Më: 9 mars 2021 Në ora: 10:36
Foto ilustrim

Borussia Dortmund është nikoqir i Sevillas, ndeshja kthyese e vlefshme për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve.

Pas humbjes nga Bayern, Dortmund synon t’i rikthehet rezultateve pozitive ndaj Sevillas për të siguruar kualifikimin në raundin e radhës.

Jadon Sancho do jetë mungesa e madhe te gjermanët, që në këtë ndeshje planifikojnë të luajnë me sistemin e formacionit 4-3-3.

Kurse, nëse flasim për Sevillan, skuadra e Lopetegui ka pësuar disa humbje të mëdha në javën e fundit dhe do provojë kualifikimin.

Skuadra është e plotë, ngase nuk ka të lënduar ose të suspenduar.

Formacionet e mundshme:

Borussia Dortmund (4-3-3): Hitz; Morey, Hummels, Zagadou, Schulz; Bellingham, Can, Dahoud; Reus, Haaland, Sancho

Sevilla (4-3-3): Vaclik; Navas, Kounde, Carlos, Acuna; Jordan, Fernando, Rakitic; Suso, de Jong, Munir

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat