Ndeshjet e javës së 24-të nën hijen e derbit të madh Drita-Gjilani

Futboll

Ndeshjet e javës së 24-të nën hijen e derbit të madh Drita-Gjilani

Nga: K.G. Më: 9 mars 2021 Në ora: 18:27
Ndeshjet e javës së 24-të nën hijen e derbit të madh Drita-Gjilani

Kampionati i Kosovës po bëhet gjithnjë e më interesant, sidomos në luftë për titullin e kampionit, ku tri skuadra janë në garë të fortë, si Drita që kryeson me 50 pikë, e ndjekur nga Ballkani (48) dhe Prishtina 47. 

Java e 24-të e elitës së futbollit, është nën hije derbit të madh që luhet të enjten mes dy skuadrave të të njëjtit qytet dhe rivalë të përbetuar, Drita-Gjilani.    
 
Superliga – java e 24-t

Trepça’89 – Feronikeli, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Besfort Kasumi; Asistentë; Granit Hyseni, Elvis Bicaj; Gj. i katërt: Alban Shala;
Kontrollor: Selami Haziri
Delegat: Bajram Krasniqi

Llapi – Drenica, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Selim Isufi; Asistentë; Meriton Berisha, Gëzim Mehmeti; Gj. i katërt: Vigan Ibërdemaj;
Kontrollor: Driton Preniqi
Delegat: Afrim Nebihu

Prishtina – Besa, e mërkurë, ora 13:00
Gjyqtar: Valbon Hoxha; Asistentë; Imran Kabashi, Safet Berisha, Gj. i katërt; Arben Halilaj
Kontrollor: Kreshnik Vula
Delegat: Muhamer Abdullai

Drita – Gjilani, e enjte, ora 13:00
Gjyqtar: Shpëtim Murtezi; Asistentë: Fatlum Jashari, Hekuran Osmani; Gj. i katërt: Isak Ceroviku
Kontrollor: Besnik Batalli
Delegat: Skënder Jashari

Arbëria – Ballkani, e enjte, ora 13:00
Gjyqtar: Genc Nuza; Asistentë: Fatlum Berisha, Lumturie Muhadri; Gj. i katërt: Ilir Mehmeti
Kontrollor: Nazmi Raci
Delegat: Agim Hasani

Liga e Parë – Java e 18-të
Grupi A
E mërkurë, ora 13:00

Liria – Malisheva
Gjyqtar: Mentor Ajeti; Asistentë: Drilon Rexhepi, Altin Zhegrova
Kontrollor: Ismajl Kasumi
Delegat: Bashkim Radogoshi

Vëllaznimi – Trepça
Gjyqtar: Gramos Shala; Asistentë: Visar Kelmendi, Arnold Bacaj
Kontrollor: Ejup Jakupi
Delegat: Xhevdet Dabiqaj

Vushtrria – Dukagjini
Gjyqtar: Valon Abazi; Asistentë: Albion Hyseni, Visar Kupina
Kontrollor: Zekë Miranaj
Delegat: Lulzim Ibri

Istogu – A&N
Gjyqtar: Visar Kastrati; Asistentë: Besnik Morina, Fatmir Abrashi
Kontrollor: Ahmet Gashi
Delegat: Gani Dautaj

Drenasi – Onix
Gjyqtar: Eridon Podvorica, Asistentë: Gentrit Restelica, Arbnor Bullatovci
Kontrollor: Fadil Gashi
Delegat: Xhevat Vallqi

Grupi B
E mërkurë, ora 13:00
Ferizaj – Vitia

Gjyqtar: Erdall Zasella; Asistentë: Bajram Kabashi, Ardijan Ismajl
Kontrollor: Petrit Hadri
Delegat: Agim Keka

Ramiz Sadiku – 2 Korriku
Gjyqtar: Lirim Jashari; Asistentë: Bekim Rama, Benjamin Raqi
Kontrollor: Jakup Musolli
Delegat: Abdulla Syla

Flamurtari – Ulpiana
Gjyqtar: Qëndrim Vata; Asistentë: Pashtrik Burrniku, Arlind Osmani
Kontrollor: Erduan Baliqi
Delegat: Shemsedin Abazi

Dardana – KEK-u
Gjyqtar: Ardit Halilaj; Asistentë: Florim Jakupi, Hasan Llallo
Kontrollor: Musa Gashi
Delegat: Fatos Hoxha

Vllaznia (P) – Kika
Gjyqtar: Fatmir Tahri; Asistentë: Fisnik Rama, Kastriot Peci
Kontrollor: Nexhmedin Mehana
Delegat: Burim Vrajoll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat