Azemi, të enjtën sfidon boksierin bullgar

Futboll

Azemi, të enjtën sfidon boksierin bullgar

Më: 10 mars 2021 Në ora: 17:10
Azemi, të enjtën sfidon boksierin bullgar

Boksieri i klubit të boksit Shkupi, Ardijan Azemi nesër do të ketë luftën e parë në turneun ndërkombëtar për të rinj “Emil Jeçev” në Sofje të Bullgarisë.

Shorti për kundërshtarë në gjysmëfinale të këtij turneu, Azemit i solli boksierin vendas Vilislav Putov.

Luftat gjysmëfinale në turneun bullgar do të zhvillohen nesër, duke nisur nga ora 14:00. Vitin e kaluar boksieri shkupjan në këtë turne fitoi medaljen e artë.

Për Ardijan Azemi ky do të jetë turneu dhe parapërgatitja e tij e fundit para Kampionatit Botëror për të rinj që do të mbahet muajin tjetër në Poloni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat