Parma – Roma, formacionet zyrtare

Futboll

Parma – Roma, formacionet zyrtare

Më: 14 mars 2021 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Parma do ketë përballë Romën në kuadër të xhiros së 27-të të Serie A.

Parma kërkon të mbijetojë në elitën e futbollit italian, ndërsa Roma kërkon të sigurojë një vend për Ligën e Kampionëve.

“Giallorossët” përballen me mungesa, Juan Jesus, Mkhitaryan, Smalling, Veretout dhe Zaniolo do mungojnë nga lëndimet.

Për Parman mungojnë Caviglia dhe Kucka.

Roma mban pozitën e pestë me 50 pikë, ndërsa Parma qëndron në pozitën e 19-të me 16 pikë.

Formacionet zyrtare të klubeve

Parma: Sepe, Pezzella, Conti, Pelle, Bani, Kurtic, Brugman, Hernani, Osorio, Mihaila, Man.

AS Roma: Pau Lopez, Mancini, Ibanez, Kumbulla, Peres, Pellegrini, Villar, Spinazzola, Pedro, El Shaarawy, Dzeko.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat