PSV ngec ndaj Feyenoordit

Futboll

PSV ngec ndaj Feyenoordit

Më: 14 mars 2021 Në ora: 16:36
PSV ngec ndaj Feyenoordit

PSV Eindhoven humbi një mundësi për t’iu afruar Ajaxit kryesues, pasi nuk shkoi përtej barazimit 1-1 në shtëpi përballë Feyenoord. Këta të fundit gjetën golin e avantazhit në minutën e 15 të ndeshjes me anë të Berghuis.

Megjithatë vendasit reaguan mirë dhe pas disa mundësish, rikthyen baraspeshën me sulmuesin Malen në minutën e 38’. Pjesa e dytë ishte mjaft e luftuar dhe me raste shënimi për PSV-në, por topi nuk përfundoi në rrjetë dhe dy skuadrat u detyruan të kënaqen me nga një pikë.

Merr fitoren e tretë radhazi edhe Vitesse e Armando Brojës, që triumfoi me shifrat 1-3 në transfertën ndaj Utrechtit.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ishte titullar, por nuk arriti të lërë gjurmë në këtë ndeshje, ndërsa më pas u zëvendësua në minutën e 71-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat