Anglia pa Alexander-Arnold ndaj Shqipërisë

Futboll

Anglia pa Alexander-Arnold ndaj Shqipërisë

Më: 18 mars 2021 Në ora: 19:20
Anglia pa Alexander-Arnold ndaj Shqipërisë

Trent Alexander–Arnold është mungesa më e madhe për Anglinë në nisjen e eleminatoreve të Botërorit Katar 2022.

Gareth Southgate ka bërë publike listën për ndeshjet e fundmarsit ndaj San Marinos, Shqiperisë dhe Polonisë, ku përveç mbrojtësit të Liverpool është edhe mesfushori sulmues Jack Grealish i cili nuk ka mundur të rikuperojë në kohë dëmtimin e pësuar me skuadrën e tij Aston Vila.

Trajneri i tre luanëve ka bërë shumë ndryshime nga grumbullimi i fundit duke rikthyer mbrojtësin e Manchester United Luke Shaë që për herë të fundit ka qënë i grumbulluar në 2018.

Forma e mirë gjatë këtij edicioni ka detyruar timonierin e Anglisë ta grumbullojë në skuadër teksa bashkë me të rikthehet edhe Jesse Lindgard, huazimi i të cilit tek West Ham e ka rikthyer në formën optimale.John Stones i Manchester City është një tjetër rikthim në kombëtaren me mbrojtësin që mungonte që nga nëntori i 2019-ës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat