Ja ku e vazhdon karrierën kroati

Futboll

Ja ku e vazhdon karrierën kroati

Më: 20 mars 2021 Në ora: 11:52
Ja ku e vazhdon karrierën kroati

Ivica Oliç është prej vitit 2017 asistent në Kombëtaren e Kroacisë, por duket se tashmë ka vendosur që të nisë karrierën si trajner i parë. Ish-sulmuesi i njohur i Bayern Munchen, Hamburg apo CSKA Moskë pritet të emërohet trajner në Rusi.

Olic do të marë drejtimin e ish-ekipit të tij, CSKA Moskë.

Gjigantët rus prej kohësh po vuajnë diktatin që ka vendosur Zeniti, ashtu siç po ndodh këtë vit dhe kërkojnë me patjetër të bëjnë një ndryshim.

Drejutesit e klubit kanë shumë besim tek Oliç dhe kërkojnë që t’i besojnë stolin. Tashmë, mbetet vetëm zyrtarizimi i kroatit në stolin e CSKA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat