Manchester United dhe Tottenham në garë për yllin e Real Madridit

Futboll

Manchester United dhe Tottenham në garë për yllin e Real Madridit

Më: 22 mars 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Manchester United dhe Tottenham së fundmi janë të lidhur me sulmuesin e Real Madridit, Lucas Vazquez, kontrata e të cilit skadon në verë.

Sipas Todo Fichajes, “Los Blancos” nuk do t’i ofrojnë kontratën që kërkon spanjoll, që nënkupton se sulmuesi pas disa muajve do largohet.

Media e lartë përmendur, ka konfirmuar se Manchester United dhe Tottenham janë duke garuar se bashku me Napolin dhe Evertonin që të nënshkruajnë me Vazquezin.

Vazquez vazhdon të shkëlqejë nën urdhrat e Zidanes, derisa këtë edicion herë ka luajtur si mbrojtës i krahut të djathtë dhe herë si sulmues i krahut.

Me aventurën e tij që pritet të mbyllet në “Santiago Bernabeu”, spanjolli është i hapur për kalimin në Premierligë.

United dhe Tottenham shihen si favoritët edhe pse ende asnjëra skuadër nuk ka bërë ndonjë ofertë zyrtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat