Calderon tregon arsyen pse Bale po e dëshiron rikthimin te 'Los Blancos'

Futboll

Calderon tregon arsyen pse Bale po e dëshiron rikthimin te 'Los Blancos'

Më: 24 mars 2021 Në ora: 14:52
Calderon tregon arsyen pse Bale po e dëshiron rikthimin te 'Los Blancos'

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, beson se Gareth Bale ka mbetur i zhgënjyer nga kalimi i tij në Tottenham Hotspur.

Bale do jetë i huazuar te Tottenahm Hotspuri deri në fundin e këtij sezoni, për t’u rikthyer pastaj te “Los Blancos”.

"Ai nuk është i lumtur për kohën e tij në Tottenham dhe gjithashtu Mourinho nuk duket se është shumë i lumtur me të” - tha Calderon “talkSPORT”.

"Ai nuk ka besuar në shumë ndeshje dhe Bale është i zhgënjyer. Ndoshta kjo është arsyeja që do të dëshironi të kthehet në Real Madrid" - shtoi ai.

Reprezentuesi uellsian ka kontratë të vlefshme me Real Madridin deri më 30 qershor të vitit 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat