Anglia shkatërron San Marinon 

Futboll

Anglia shkatërron San Marinon 

Nga: K.G. Më: 25 mars 2021 Në ora: 22:43
Anglia shkatërron San Marinon 

Kombëtarja e Anglisë ashtu edhe siç pritej, ka shënuar fitore të thellë me rezultat 5:0 ndaj San Marinos, në kuadër të grupit I të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Anglezët pa kurrfarë problemi arritën tre pikë të mëdha në hapje të grupit.   

Golat i shënuan Ward-Prowse (14'), Calvert-Lewin (21' e 53'), Sterling (31'), Watkins (83’).

Austria është në grup me Shqipërinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Grupi I
Andorra – Shqipëria 0:1 (0:1)
Anglia-San Marino 5:0 (3:0)
Hungaria-Polonia 3:3 (1:0)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat