Anglia e cilëson si të madhe ndeshjen ndaj Shqipërisë

Futboll

Anglia e cilëson si të madhe ndeshjen ndaj Shqipërisë

Më: 28 mars 2021 Në ora: 15:53
Anglia e cilëson si të madhe ndeshjen ndaj Shqipërisë

Kombëtarja e Anglisë e ka cilësuar si ndeshje të madhe përballjen e sontme me Shqipërinë.

“Kuqezinjtë” sonte janë nikoqir të Anglisë. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:00 në “Air Albania Stadium” dhe është e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Në paralajmërimin për ndeshjen e sontme nga faqja zyrtare e “Tre Luanëve”, kjo ndeshje është cilësuar si e madhe.

Krahas kësaj ndeshje, Anglia ka paralajmëruar edhe ndeshjen që Kombëtarja U21 e tyre e luan ndaj Polonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat