UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë

Futboll

UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë

Më: 1 prill 2021 Në ora: 17:14
UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë

UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë!

Kombëtarja e Shqipërisë mposhti San Marinon 2-0 në udhëtim në Grupin I në kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Përmes një postimi në “Facebook”, UEFA ka shfaqur arritjet e Shqipërisë dhe ka lypur përgjigje nga fansat se sa e mirë është Shqipëria.

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar dy nga tre ndeshjet e para në grup, duke e renditur si e treta, po ashtu fitorja ndaj San Marinos ishte ndeshja e gjashtë rresht si mysafire pa pësuar gol.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat