Klubi i Premier League, në sulm për Kulusevski!

Futboll

Klubi i Premier League, në sulm për Kulusevski!

Më: 8 prill 2021 Në ora: 19:29
Klubi i Premier League, në sulm për Kulusevski!

Kulusevski, përkundër moshës së tij shumë të re, tashmë është suedezi i dytë më i shtrenjtë ndonjëherë vetëm pas Ibrahimovic.

Kjo është për shkak se Juventusi ka paguar 35 milion te Atalanta, të cilave mund t’i shtohen edhe 9 mln euro bonuse.

E gjitha u shpejtua për t’ia hequr konkurrencës së Interit dhe klubeve të tjerë të mëdha në Premier League.

Klubi i Juventusit beson fuqimisht se ka bërë një investim të rëndësishëm në të ardhmen e futbollit botëror.

Vështirësitë e hasura në këtë sezon të parë nuk kanë ndikuar në sigurinë e klubit të Juventusit.

Në orët e kaluara, disa klube kanë trokitur në derën e Juventusit për të kërkuar informacion mbi Kulusevski, për të kuptuar nëse ka vend për shitje, qoftë edhe mbi baza të përkohshme.

Midis këtyre, Manchester United i Solskjaer: trajneri norvegjez tregon për cilësitë e suedezit dhe tashmë ishte përpjekur ta sillte atë në Old Trafford në të kaluarën.

Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato, Paratici nuk ka ndërmend të sakrifikojë talentin në altarin e tregut.

Juventus ka nisur një revolucion në skuadër në funksion të sezonit të ardhshëm, i cili megjithatë nuk duhet të ndikojë në talentin e lindur në vitin 2000.

Paratici beson fuqimisht në cilësitë e Dejan dhe për momentin nuk ka hapje për largimin e tij në seancën e ardhshme të merkatos së verës.

Djajtë e Kuq do të kthehen në sulm javët e ardhshme, dialogu mund të shtrihet edhe tek Pogba i cili mbetet ëndrra e ndaluar e klubit bardhezi.

Mënyrat e tregut të transferimeve janë të pafundme por për momentin Kulusevski nuk është në listën e lojtarëve të shitshëm të Juventusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat