Parma – AC Milan, formacionet zyrtare

Futboll

Parma – AC Milan, formacionet zyrtare

Më: 10 prill 2021 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Parma do të ndeshet me Milanin në kuadër të xhiros së 30-të të Serie A.

Alessio Romagnoli ende mungon shkaku i lëndimit, por shtysë e madhe për Piolin është rikthimi i Mario Mandzukic dhe Rafael Leaos.

Edhe Brahim Diaz është rikthyer nga lëndimi dhe është i thirrur për këtë takim.

Por, në përgjithësi, Pioli ka në përbërje gati të gjithë skuadrën përpos Davide Calabrias, Maldinit dhe Romagnolit.

Ndërkohë për Parman, është rikthyer sulmuesi Gervinho pas një mungese të gjatë.

Formacionet zyrtare të klubeve

Parma Calcio: Sepe; Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella; Kucka, Hernani, Kurtic; Man, Pellé, Gervinho.

AC Milan: Donnarumma, Kalulu, Kjaer, Tomori, Hernandez, Bennacer, Kessie, Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic, Ibrahimovic.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat