Liverpooli fiton në çastet e fundit, Xherdan Shaqiri i solli fat

Futboll

Liverpooli fiton në çastet e fundit, Xherdan Shaqiri i solli fat

Nga: Kemajl Goca Më: 10 prill 2021 Në ora: 18:00
Liverpooli fiton në çastet e fundit, Xherdan Shaqiri i solli fat

Aston Villa u tregua 'kockë e fortë' për kampionin në fuqi, Liverpooli, por nuk arriti të marrë pikë. 

Mysafirët ishin afër pikës në stadiumin 'Anfield', por pësuan humbje në çastet e fundit me rezultat 2:1 nga Liverpooli. 

Dy minuta pa përfunduar pjesa e parë, futbollisti Watkins shënon për Aston Villlën. 

Në pjesën e dytë përkatësisht në minutën e 57-të, Salah shënoi dhe barazon shifrat.

Në minutën e 89-të, Xherdan Shaqiri, inkuadrohet në fushë, duke i sjellë fat ekipit, ku Alexander-Arnold realizon në minutën e 90+1 për fitoren e madhe. 

Mbrojtësi i djathtë anglez realizoi nga distanca.

Pas javës së 31-të në Premier League, Liverpooli është në vend të katërt me 52 pikë dhe Aston Villa zë të dhjetin me 44 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat