Tetë futbollistë të suspenduar

Futboll

Tetë futbollistë të suspenduar

Më: 13 prill 2021 Në ora: 14:36
Tetë futbollistë të suspenduar

Komisioni Disiplinor ka pezulluar tetë lojtarë për javën e 31-të në Serie A, duke përfshirë Hirving Lozano të Napolit dhe kapitenin e Romës Lorenzo Pellegrini.

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic është suspenduar me një ndeshje pas kartonit të kuq kundër Parmës, por ka tetë lojtarë të skualifikuar në total pas javës së 30-të në Serie A.

Benevento duhet t’ia dalë pa Alessandro Tuia kundër Lazios të dielën, kur Biancocelesti është pa Felipe Caicedo.

Qendërmbrojtësi i Atalantas, Cristiano Romero do të ndeshet me ish-shokët e tij të skuadrës në Juventus, ndërsa ai mori kartonin e tij të 10-të të verdhë në 24 ndeshje të Serie A.

Sulmuesi i Napolit, Lozano nuk do të jetë i disponueshëm kur Partenopei të përballet me Interin në Stadio Diego Maradona, ndërsa Parma është pa Riccardo Gagliolo dhe Genoa duhet të përballet pa Domenico Criscito.

Roma do të udhëtojë në Torino pa kapitenin Pellegrini, i cili mori kartonin e tij të 10-të të verdhë në ndeshjen në fitoren 1-0 ndaj Bolonjës fundjavën e kaluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat