Shkupi ngec në luftë për titullin e kampionit

Futboll

Shkupi ngec në luftë për titullin e kampionit

Nga: K.G. Më: 14 prill 2021 Në ora: 15:00
Shkupi ngec në luftë për titullin e kampionit

Skuadra shqiptare Shkupi ngec në luftën për titullin e kampionit në Maqedoninë e Veriut.

Shkupjanët bën një hap fals sot si vendas, duke pësuar humbje me 1:0 nga Bellasica e Strumicës. 

Duket se Shkupi po dorëzohet në luftë për titull. 

Në minutën e 11-të, futbollisti Demir shënoi për Bellasicën. 

Shkupi renditet në vend të dytë me 49 pikë apo ka 13 me pak se lideri Shkëndija dhe Bellasica është në fund me 17 pikë.   
 
Kampionati i Maqedonisë së Veriut

Shkëndija - A. Pandev 1:0
Vardari - Renova 1:1
Struga TL - Rabotniçki 1:1
Shkupi -  Bellasica 0:1
Makedoni GP - Boreci 2:1
Pelisteri - Sileksi 3:2

Tabela
1. Shkëndija    27    18    8    1    53:16    62
2. Shkupi    27    14    7    6    37:23    49
3. Makedonija GP    27    14    5    8    41:34    47
4. Struga Trim & Lum    27    10    11    6    29:22    41
5. Rabotniçki    27    9    13    5    33:27    40
6. Pelisteri    27    9    8    10    28:31    35    
7. Boreci    27    9    6    12    25:28    33
8. Akademija Pandev    27    9    4    14    20:28    31
9. Sileksi    27    8    5    14    40:35    29
10. Renova    27    6    10    11    29:39    28
11. Vardari        27    6    10    11    30:49    28
12. Bellasica    27    4    5    18    21:54    17
Në javën e ardhshme do të takohen: A. Pandev - Vardari, Bellasica - Shkëndija, Boreci - Shkupi, Rabotniçki - Makedonija GP, Renova - Sileksi dhe Struga TL - Pelisteri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat