Struganët dëmtohen rëndë për një penallti

Futboll

Struganët dëmtohen rëndë për një penallti

Nga: Kemajl Goca Më: 14 prill 2021 Në ora: 15:13
Struganët dëmtohen rëndë për një penallti

Skuadra shqiptare Struga Trim & Lum si vendas nuk arriti më shumë se një barazim, duke luajtur baras (1:1) me Rabotniçkin e Shkupit.

Milenkovski në minutën e 33-të kaloi në epërsi struganët, ndërsa mysafirët barazuan me golin e Stankovskit (58’).

Për struganët është një rezultat i keq, për faktin se ngecin nga vendi i tretë por janë në presion edhe të Rabotniçkit. 

“Arbitri na dëmton rëndë edhe ne këtë rast. Penalltia ishte më së e qartë dhe e pastër si loti!!!”, - ankohen struganët.

Struga Trim & Lum renditet në vend të katërt me 41 pikë dhe Rabotniçki gjendet një pozitë më poshtë me 40 sosh pas 27 jave në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut në futboll. 
 
Kampionati i Maqedonisë së Veriut
Shkëndija - A. Pandev 1:0
Vardari - Renova 1:1
Struga TL - Rabotniçki 1:1
Shkupi -  Bellasica 0:1
Makedoni GP - Boreci 2:1
Pelisteri - Sileksi 3:2
Tabela
1. Shkëndija    27    18    8    1    53:16    62
2. Shkupi    27    14    7    6    37:23    49
3. Makedonija GP    27    14    5    8    41:34    47
4. Struga Trim & Lum    27    10    11    6    29:22    41
5. Rabotniçki    27    9    13    5    33:27    40
6. Pelisteri    27    9    8    10    28:31    35    
7. Boreci    27    9    6    12    25:28    33
8. Akademija Pandev    27    9    4    14    20:28    31
9. Sileksi    27    8    5    14    40:35    29
10. Renova    27    6    10    11    29:39    28
11. Vardari        27    6    10    11    30:49    28
12. Bellasica    27    4    5    18    21:54    17
Në javën e ardhshme do të takohen: A. Pandev - Vardari, Bellasica - Shkëndija, Boreci - Shkupi, Rabotniçki - Makedonija GP, Renova - Sileksi dhe Struga TL - Pelisteri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat