Neymar nuk lëviz nga Parisi

Futboll

Neymar nuk lëviz nga Parisi

Më: 15 prill 2021 Në ora: 15:33
Neymar nuk lëviz nga Parisi

Neymar JR pritet që të qëndroj edhe për disa vite te skuadra e Paris Saint-Germain.

Për lojtarin brazilian ka shumë klube të interesuara, por asnjëra nuk ka bërë ofertë zyrtare për shkak edhe të çmimit të lartë.

Sipas ‘lEquipe’, Neymar pritet të firmos kontratë të re deri në vitin 2027. Madje klubi parisien dëshiron ta bëjë këtë pak para ndeshjeve me Manchester Cityn në gjysmëfinale të UEFA Champions League.

Kontratë e 29-vjeçarit me PSG-në skadon në vitin 2022.

Neymar gjatë këtij sezoni në Ligue 1 të Francës ka zhvilluar 13 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat