Moriba donte të luante për Barcelonën

Futboll

Moriba donte të luante për Barcelonën

Më: 15 prill 2021 Në ora: 17:00
Moriba donte të luante për Barcelonën

Talenti i ri i Barcelonës, Ilaix Moriba, ishte afër transferimit te Manchester City.

Babai i lojtarit, Mamadi ka zbuluar se biri i tij ishte afër transferimit te gjiganti anglez.

“Ne refuzuam shumë para sepse Moriba donte të luante për Barcelonën.

Kishim oferta më tërheqëse nga Chelsea, Manchester City e Juventusi, krahasuar me atë të Barcelonës. Unë anulova udhëtimin për në Manchester sepse Barcelona kishte bërë ofertë për të” – tha ai.

Ilaix Moriba debutimin e tij me skuadrën e parë të Barcelonës e bëri në këtë sezon. Deri më tani ai ka zhvilluar shtatë ndeshje në kampionat, duke shënuar një gol dhe dy asistime.

18-vjeçari është pjesë e klubit katalunas që nga grupmoshat e reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat