Roma me mund të madh kualifikohet

Futboll

Roma me mund të madh kualifikohet

Nga: K.G. Më: 15 prill 2021 Në ora: 22:55
Roma me mund të madh kualifikohet

Romës i mjaftoi edhe barazimi në “Olimpico” të Romës, që të kualifikohet në gjysmëfinale të Europa League. 

Roma si vendas barazoi me rezultat 1:1 me Ajax-in, por falë fitores në Amsterdam me 2:1 u kualifikuan më tej.

Për Ajax-in shënoi Bobbey (49') dhe për Romën Dzeko (72').  

Roma do të ndeshet me Manchester Utd në kuadër të gjysmëfinales së Europa League, një finale para finales..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat