Grushte dhe shqelma në Kosovë, ky është turpi

Futboll

Grushte dhe shqelma në Kosovë, ky është turpi

Më: 17 prill 2021 Në ora: 19:01
Grushte dhe shqelma në Kosovë, ky është turpi

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në ndeshjen e Ligës së Dytë në Kosovë, mes skuadrës së Fushë Kosovës dhe Vjosës.

Gjithçka ka nisur pas goli të parë të shënuar nga Fushë Kosova, me penallti, teksa gjatë kohës kur ata po festonin, miqtë kërkuan të nisnin menjëherë lojën, por kjo iu ndalua nga arbitroi i ndeshjes.

Kjo ka irrituar së tepërmi lojtarët e Vjosës, të cilët më pas kanë nisur përplasjet me futbollistët kundërshtarë, ku nuk munguan grushtet dhe shqelmat mes palëve.

Një sherr masiv u shfaq në fushë, diçka që më pas detyroi arbitrin e ndeshjes të ndërpriste sfidën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat