Real Madridi lë anash rivalitetin, uron Barcelonën për trofeun e Kupës së Mbretit

Futboll

Real Madridi lë anash rivalitetin, uron Barcelonën për trofeun e Kupës së Mbretit

Më: 17 prill 2021 Në ora: 23:41
Foto ilustrim

Real Madridi ia ka uruar Barcelonës trofeun e Kupës së Mbretit për sezonin 2020/21.

Barcelona fitoi në finale ndaj Athletic Bilbaos me rezultat 4:0 me dy golat e Messit dhe nga një të Griezmannit dhe De Jongit.

Menjëherë pasi përfundoi ndeshja, nuk mungoi urimi nga rivalët e katalonasve, Real Madridin.

“Urime për Barcelonën dhe tifozët e saj për triumfin e merituar në Copa del Rey 2021” – shkroi Real Madridi në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat