Neuer: Ishte një histori emocionuese për të gjithë ne

Futboll

Neuer: Ishte një histori emocionuese për të gjithë ne

Më: 18 prill 2021 Në ora: 12:37
Neuer: Ishte një histori emocionuese për të gjithë ne

Hansi Flick do të largohet nga Bayern Munchen në fund të sezonit.

56-vjeçari zyrtarizoi gjithçka ditën e djeshme, teksa do të marrë drejtimin e Gjermanisë pas Euro 2020. Rreth këtij lajmi kanë reaguar Manuel Neuer dhe Thomas Muller.

Kapiteni dhe sulmuesi i skuadrës bavareze vlerësojnë shumë trajnerin Flick, me të cilin pushtuan botën vitin e kaluar. Bayern Munchen zhvilloi një sezon të jashtëzakonshëm dhe fitoi plot 6 trofe.

NEUER – “Ishte një histori emocionuese për të gjithë ne, u përballëm si ekip ndaj çdo vështirësie, kemi kaluar edhe shumë momente të lumtura së bashku. Mendoj se ishte e rëndësishme që foli me ne përpara se të bënte publik lajmin e largimit.

Ishte e rëndësishme të dihej se çfarë kishte për të thënë para se të shpallte publikisht vendimin e tij, sidomos pas një ndeshje si ajo që fituam në Wolfsburg. Kjo është një shenjë që kemi një raport të shkëlqyer me të”.

MULLER – “Ai nuk na i shpjegoi arsyet e këtij vendimi, por të gjithë e dimë çfarë energjie na ka dhuruar në këtë një vit e gjysmë. Le të themi që ka qenë një periudhë shumë intensive. Ai na tha se do të largohej, por nuk kishte pse të na shpjegonte arsyen pse kishte vendosur kështu”..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat